Rok 2019 ve znamení velkých cest: Čína, Itálie a Polsko

Partnerský koncert v italském Terstu

Na uměleckém festivale v Šanghaji, na kterém jsme naši vlast reprezentovali v roce 2015, jsme navázali partnerství s italským souborem Complesso Bandistico Arcobaleno ze severoitalského města Terst. Obě tělesa spolu plánují zrealizovat partnerství v podobě účasti na akci v České republice a v Itálii. Italský orchestr se zúčastní našeho festivalu Hudba bez hranic v roce 2018 nebo 2019 (aktuálně se vyjednává termín, který by více vyhovoval italským partnerům). Zábřežský orchestr pojede do Itálie první červencový víkend 5. až 7. července 2019.

Na programu dvoudenní akce bude koncert Dechového orchestru Zábřeh přímo v Terstu a poté i společný koncert v jednom z okolních měst. Obě tělesa věří, že touto akcí nastartují spolupráci do příštích let.

Partnerský koncert v Polsku

V neděli 19. května 2019 se chystáme pro změnu do sousedního Polska, za svými dlouholetými kamarády z města Biela, kde si s naším partnerským orchestrem zahrajeme. Polský orchestr na oplátku vystoupí v rámci naší akce Notování Zábřehem, kterou spolupořádáme s městem Zábřeh 8. června 2019 na Masarykově náměstí.

Zahraniční cesty Dechového orchestru byly podpořeny z rozpočtu Olomouckého kraje a města Zábřeh.