Notování Zábřehem 2024 se blíží

Masarykovo náměstí ožije 8. června hudebním festivalem Notování Zábřehem. Diváci se mohou těšit na pestrý hudební program, velkolepý filmový koncert orchestru s videoprojekcí. Nejmenší potěší Dětské odpoledne plné radovánek u Zámku. A ty starší jihomoravská krojovaná dechovka a na míru šitý doprovodný program.

Připravovaný hudební program - filmové pecky i krojovaná kapela z jižní moravy

Koncerty začnou už kolem třetí odpoledne na hlavním podiu, kde postupně vystoupí krojovaná kapela z Jižní Moravy Žadovjáci, Richband z Němčic nad Hanou a zahraniční host Orkiestra Deta Kotulin (PL). V pauzách, kdy se budou jednotlivé soubory chystat na svoje vystoupení, se hudební program přesune na vedlejší podium u Zámku, kde proběhne program pro děti nebo vystoupení místního Smyčcového orchestru ZUŠ Zábřeh.

„Od počátku je Notování festivalem zj. dechové hudby, prostřednictvím které publiku prezentujeme nejrůznější žánry, které dokážou dechová tělesa zahrát. Zábřežákům jsme ukazovali, že dechová hudba není jen o klasické "dechovce". A letos jsme to vzali z druhého konce a v rámci programu zveme mimo jiné taky na opravdovou "dechovku" - ne však jen tak ledajakou, jednu z nejlepších u nás, jihomoravskou krojovanou kapelu Žadovjáci. Kdo ví, třeba se na náměstí bude i tančit? Věříme, že tímto hostem potěšíme nejen milovníky kvalitní dechové muziky, ale i starší generace, na které nově myslíme i v rámci doprovodného programu festivalu,“ doplňuje k programu akce Vít Komárek.

Festival již po sedmé vyvrcholí koncertem filmové hudby zábřežského orchestru se sborem, filmovou videoprojekcí, světelnou show a sólovými pěveckými hosty. "I letos se můžete těšit na zbrusu nový repertoár z per našich skvělých aranžérů. Filmové pecky, které posluchači našeho Notování uslyší, tak ještě v tomto zpracování od jiného orchestru neslyšeli, protože si je sami vymýšlíme a šperkujeme,“ těší se kapelník Dechového orchestru Zábřeh Lubomír Vepřek.

První filmové melodie rozezní náměstí před setměním, kolem půl deváté.

Dětské odpoledne potěší nejmenší

„Dětské odpoledne u Zámku letos opět rozšiřujeme o nové nápady. Novinkou letošního ročníku bude kouzelník nebo kolotoč. Nebude chybět divadélko pro děti, nafukovací a lezecké atrakce. Přibyde výborná zmrzka a další pochoutky, které potěší nejen mlsné jazýčky dětí. Startujeme ve tři hodiny odpoledne,“ doplnil za organizátory a spolupracující spolky ze Zábřeha a blízkého okolí Vít Komárek.

„Letošní ročník vylepšujeme i po stránce gastronomie, na výběr budou burgery, mexické speciality, česká klasika či sladké a slané palačinky. Nebude chybět dobré pivko, míchané drinky, nealko či něco ostřejšího,“ slibují organizátoři.

Atrakce, dětský i hudební program je po celý den zdarma. Na organizaci akce bude možné přispět do kasičky dobrovolným vstupným.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a za podpory města Zábřeh a Olomouckého kraje. Mediálním partnerem Zábřežského Notování je REJ.cz.

Více informací na www.notovanizabrehem.cz a na Facebooku akce