Mezinárodní festival - Hudba bez hranic

Mezinárodní festival Hudba bez hranic

(červen)

Festival dechových orchestrů Hudba bez hranic orchestr spolupořádá s Obcí Dolní Studénky od roku 2007. Jedná se o víkendovou akci, na kterou se sjedou orchestry, mažoretky a další hudební uskupení, aby předvedly obecenstvu jejich hudební či taneční show. Hlavní myšlenkou akce je setkávání mladých lidí ze zemí EU. Mladí umělci ze šumperského regionu tak dostávají možnost zahrát si vedle zahraničních interpretů či českých hudebních hvězd. Úkolem festivalu, který je skryt v názvu, je prezentovat hudbu jako společnou řeč, která je srozumitelná pro všechny a dokáže sbližovat národy.
Do Dolních Studének se každoročně sjede kolem pětiset umělců, které si přijdou poslechnout tisíce nadšených diváků. 

Festivalu se účastní jednak soubory z ČR, ale také řada zahraničních orchestrů, které navázaly spolupráci se zábřežským hudebním tělesem. Zahraniční orchestry pochází z různých zemí Evropy (např. Polsko, Slovensko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Finsko nebo Itálie). 

Během víkendové akce každoročně také vystoupí slavní umělci a představují takzvanou „hvězdu festivalu“. Za čtrnáct ročníků se na pódiu vystřídaly soubory jako například Čechomor, Hradišťan, Olympic, No Name, O5 a Radeček, Mandrage, Dasha, Ondřej Ruml, Václav Neckář, Jana Kirschner, Lucie Bílá nebo Leona Machálková.

Více informací: hudbabezhranic.cz